Meist

Tiiu Hallap on lõpetanud Tartu Ülikooli füüsikaosakonna ning kaitsnud magistrikraadi teadusfilosoofias. Tiiu õpetas üle 15 aasta analüütilist filosoofiat TÜ filosoofiaosakonnas. Kõrvuti õpetamisega on ta tõlkinud eesti keelde mitmeid angloameerika filosoofe, nagu B. Russell, A. Danto, C.S. Peirce, A. Danto, T. Nagel, J. Wolff, C. Hempel, D. Davidson, G.H. von Wright, P. Strawson, B. van Fraassen. Alates 2011. aastast on Tiiu vabakutseline filosoofiatõlkija ja haridusettevõtja.

Mark Hallap lõpetas Tartu Ülikooli filosoofia osakonna 2015. aastal. Alates 2016. aasta sügisest jätkab ta õpinguid antiikfilosoofia magistriprogrammis Kanadas Western Ontario ülikoolis. Tema suureks huviks on Platoni dialoogid.

Kristjan Kalam kaitses 2016. aastal cum laude magistrikraadi füüsikas Tartu Ülikoolis ning jätkab õpinguid materjaliteaduse doktorantuuris. Lisaks tööle TÜ Füüsika Instituudis õpetab ta Tartu Tamme Gümnaasiumis füüsikat. Tänu matemaatikust abikaasa mõjutustele õpetab Kristjan hobi korras ka noortele matemaatikat.

Elise Rohtmets lõpetas Tartu Ülikooli filosoofiaosakonna 2015. aastal teadusfilosoofia erialal ning plaanib edasi õppida geenitehnoloogia magistriõppes.

Mihkel Rünkla kaitses magistrikraadi Tartu Ülikooli füüsikaosakonnas 2014. aastal. Hetkel on ta sealsamas gravitatsiooniteooria doktorant.

Kristjan Tigane lõpetas 2014. aastal Tartu Miina Härma Gümnaasiumi. Alates 2015. aastast õpib ta füüsikat Tartu Ülikoolis. Eriti huvitab Kristjanit kosmoloogia ja osakestefüüsika.

füüsikaleksikon.ee illustratsioonid on teostanud Henri Papson ja Andres Tepper.

füüsikaleksikon.ee disaini ja IT-lahenduse tegi digiagentuur OKIA.


Informatorium OÜ
Registrikood 11943420
Tähe 1-25, Tartu linn, Tartu maakond, 51010
informatorium@fyysikaleksikon.ee